21.4 C
Elbasan
- Advertisement -spot_img

TAG

elbasani

7 persona në urgjencë për kafshim nga qentë

  Rastet janë regjistruar në qytetin e Gramshit ku 7 persona kanë përfunduar në spital për kafshime nga qentë. Mësohet se informacioni nuk është një...

A rrezikon Elbasani përplasje para zgjedhjeve lokale? Përgjigjet Damian Gjiknuri

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Damian Gjiknuri beson se në Elbasan, gjatë zgjedheve lokale, nuk do të përsëriten situata, si ngjarja e rëndë...

Vrau gruan dhe vëllain dhe shkoi te krushqit, ky është autori i vrasjes makabër në Gramsh

Ditën e sotme një ngjarje makabër ka ndodhur në një familje në Gramsh ku një person ka vrarë bashkëshorten, Zeqine Sinani dhe vëllanë Shaqir Sinani. Bëhet...

Parku “Rinia” në Elbasan u shndërrua në strehën e përdoruesve të drogës

ARIELA KALEMASI Parku “Rinia” në Elbasan u premtua se do të shndërrohej në një prej më të bukurve në të gjitha trojet shqiptare, por sot...

FMN zbardh skemën: Si të zbulohen dhe taksohen shqiptarët e pasur që depozitojnë në parajsat fiskale

Fondi Monetar Ndërkombëtar publikoi së fundmi një dokument që orienton Shqipërinë se si mund të luftojë informalitetin nëpërmjet administrimit fiskal, duke sofistikuar mënyrat për...

Ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias, viziton sot Shqipërinë

TIRANË- Kryediplomati grek Nikos Dendias do të vizitojë sot vendin tonë. Dendias pritet të takohet me homologen Olta Xhaçka dhe më pas në orën...

Kraja raporton te “Ligjet”: Kemi rritje të personave nën hetim dhe të dënuarve

Kreu i Prokurorisë së Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, Arben Kraja ka paraqitur raportin vjetor për vitin 2021 të institucionit që ai...

Skandali Tiktok KPK shkarkon nga detyra gjyqtaren e Elbasanit

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit shpalli të mërkurën më 18 maj vendimin për shkarkimin nga detyra të gjyqtares së Gjykatës së Elbasanit, Enkeleda Kapedani....

Policia tha se njëri nga të rinjtë u bllokua në inerte

Për rrethanat e aksidentit të një dite më parë ku humbën jetën dy të rinj policia lokale jep pak detaje. Sipas tyre kamioni do ti nënshtrohet...

Ftesë për gjimazistët e shkollës “Mahir Domi” nga INAC

Gjimnazistët e shkollës “Mahir Domi” janë të ftuar të bëhen pjesë e projektit “Fuqizim i gazetarëve të rinj për punë, gazetari më cilësore, komunitet...

Latest news

- Advertisement -spot_img