Shpërthim në një pikë karburanti në Tiranë, dy të plagosur

Një shpërthim ka ndodhur në një karburant në kryeqytet këtë të shtunë. Policia ka njoftuar se ngjarja ka ndodhur teksa një autobot po furnizonte me benzinë pikën e karburantit.

“Më datë 04.11.2023, rreth orës 13:30, në Rrugën Bardhyl, gjatë kohës që ka qenë duke u furnizuar një karburant me benzinë, nga një autobot, ka ndodhur një shpërthim”, njoftoi policia.

Për pasojë janë dëmtuar menaxheri i karburantit Miklovan Çollaku dhe shoferi i autobotit Myrto Kadiu. Ata janë dërguar në spital për të marrë ndihmën e nevojshme mjekësore.

“Si pasojë është dëmtuar shtetasi Miklovan Çollaku, (menaxher) dhe shtetasi Myrto Kadiu (shoferi i autobotit), të cilët janë transportuar në spital dhe ndodhen nën kujdesin e mjekëve”, njoftoi policia.

Ende nuk dihen shkaqet e plota të kësaj ngjarje. Grupi hetimor po punon për të sqaruar rrethanat e plota të ngjarjes.

Atje kanë shkuar forcat zjarrfikëse. Deri më tani nuk raportohet për dëme të tjera. Pika e karburantit ndodhet në një zonë të frekuentuar nga njerëzit. Pranë ndodhet edhe spitali universitar “Nënë Tereza”.