Përplasen tre automjete në aksin Elbasan-Peqin

Tre automujete janë përplasur në aksin Elbasan-Peqin.

Ngjarja ka ndodhur në afërsi të fshatit Vidhas.

Nga përplasja drejtuesit e automjeteve kanë pësuar lëndime të lehta, pa rrezik për jetën. Ndërsa mjetet kanë pësuar dëme materiale.

Në vendin e ngjarjes shkoi policia e cila normalizoi trafikun dhe po punon për zbardhjen e rrethanave të aksidentit.