Përmbyset kamioni, humb jetën 50-vjeçari

Një aksident i rëndë ka ndodhur ditën e sotme në fshatin Qesarat, Memaliaj ku një automjet për shpim pusi ka zënë poshtë drejtuesin e saj.

50-vjeçari me iniciale L.N po drejtonte automjetin në një rrugë dytësor dhe aksidentaliasht mjeti është përmbysur. Si pasojë e aksidentit drejtuesi 50-vjeçar ka gjetur vdekjen në vend.

NJOFTIMI:

Rreth orës 10:30, në fshatin Qesarat, Memaliaj, një automjet i tonazhit të rëndë (automjet shpimi për nxjerrjen e ujit) që drejtohej nga shtetasi L. N., rreth 50 vjeç, në një rrugë dytësore të hapur rishtazi, aksidentalisht është përmbysur dhe ka zënë poshtë shtetasin L. N., i cili për pasojë ka humbur jetën.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave dhe përcaktimin e shkakut të aksidentit.