Lajm i trishtë/Ndërron jetë mjeshtri i peshëgritjes Vehap Xhindoli

Peshëngritësi elbasanas, mjeshtër i madh, i  njohur edhe si përkthyes i gjuhes frenge ka ndërruar jetë mbrëmjen e së enjtes. Lajmi bëhet i ditur nga Arkivi Historik i Elbasanit duke e përcjellë nëpërmjet një statusi në rrjetet sociale:

 

Ndahet nga jeta krejt papritur ne moshen 80 vjeçare VEHAP XHINDOLI .

U PRESH NE PAQE MIKU YNE I SHTRENJTE .

TE NDRITTE SHPIRTI .

Ngushellime familjareve , miqve , shokeve dhe te gjithe atyre qe e kane njohur dhe do ta kujtojne gjithmone si :

kampion i shtangës, kampion i mendimit, kampion i përkthimit, kampion i humorit, kampion i vjershërimit, , kampion i buzagazjes, kampion i mirësisë, kampion i gjyqtarisë,

 

Elbasanion I shpreh ngushëllimet më të sinqerta familjes dhe të afërmve!

Kujtimi I Vehap Xhindolit do të mbetet i paharruar!