LAJM I FUNDIT/Tërmeti “shkund”Elbasanin

Një tërmet me magnitudë 3.9 është ndjerë para pak minutash në Shqipëri.Tërmeti është regjistruar 10 km larg Elbasanit dhe 31 km larg Tiranës.Kanë qënë dy lëkundje të njëpasnjëshme të cilat janë ndjerë, ndërsa lëkundja e parë ka qënë më e fortë.

Aktualisht nuk raportohet për pasoja apo të lënduar, por ka  shkaktuar panik në popullatë.