21.4 C
Elbasan

KATEGORIA

Vidolajme

Video/ Policia gjobit me 120 mijë lekë shoferin në Librazhd

Reagim i Drejtorisë Vendore të Policisë Elbasan Në lidhje me një video të postuar në rrjete sociale, në...

Një djalë 13 vjeç me tumor në një familje ekstremisht të varfër, bën apel për ndihmë

Jo vetëm në varfëri ekstreme, por edhe me femijë të sëmurë prej 13-të vitesh, është ky fati i keq i familjes Fejza nga lagjja...

Il’basani, njihuni dhe 31 lagjet me emërtime të kohës osmane, nga Alaedin tek Spahikorre, domethëniet

Nga Bardha Nergjoni Edhe sot, ata që konsiderohen banorët e vjetër të Elbasanit vazhdojnë të përdorin emërtimet turke të lagjeve të ndryshme të qytetit. Pavarësisht...

LAJMET E FUNDIT