Grabitën shtëpinë e një të moshuari, arrestohen dy shqiptarët në Greqi

Dy shqiptarë kanë rënë në prangat e policisë greke, pasi akuzohen për grabitje.

Bëhet me dije se në pranga ka rënë një 23 dhe një 26-vjeçar, pasi akuzohen se kanë grabitur një shtëpinë e një 76-vjeçari në Agios Nikolaos, Halkidiki.

Mediat greke bëjnë me dije se ngjarja ka ndodhur të premten, ku personat në fjalë dyshohet se të maskuar kanë hyrë në shtëpinë e të moshuarit dhe kanë grabitur 1.340 euro.

Shqiptarët sot kanë rënë në pranga, teksa pritet që të jepet masa e sigurisë për ta.