Tentoi të digjte para SPAK një flamur të ashtuquajtur Vorio Epiriot, shoqërohet në komisariatin e Tiranës 33-vjeçari (emri)

Ditën e sotme, teksa mbahej pretenca për kryebashkiakun e zgjedhur të Himarës Fredi Beleri, një qytetar është paraqitur para SPAK dhe ka tentuar të djegë një flamur të ashtëquajtur të Vorio Epirit.

Pas kësaj, policia ka shoqëruar në komisariat Bledar Cakalli, për veprime të mëtejshme procedurale.

“Ditën e sotme, para hyrjes së SPAK-ut, shtetasi B. Ç., 33 vjeç, ka shpalosur dhe tentuar të djegë një flamur të ashtuquajtur Vorio Epiriot.

33-vjeçari është shoqëruar në komisariat për veprime të mëtejshme procedurale”, njofton policia.