30.4 C
Elbasan
- Advertisement -spot_img

TAG

shendetesi

Lija e majmunëve, OBSH: Transmetimi i virusit mund të ndalet

Është e mundur të frenohet transmetimi i rasteve të lisë së majmunëve në vendet ku sëmundja nuk është endkemike. Kështu deklaroi Maria Van Kerkohve, drejtuese...

Gripi i shpendëve/ Ja si t’i dalloni nëse vezët janë të shëndetshe apo jo

Gripi i shpendëve ka ngjallur mjat pasiguri tek konsumatorët rreth mishit dhe vezëve që ata po kunsumojnë. Në këtë artikull do të gjeni disa...

Zakoni i mëngjesit që ju ndihmon të hiqni dhjamin përreth barkut

Në pamje të parë, mund të mendoni se dhjami i tepërt rreth barkut nuk është ndonjë gjë e madhe por kjo mund të shkaktojë...

Akumulimi i ujit në trup/ Pasojat dhe si mund ta trajtoni në mënyrë natyrale

Rreth 70% e trupit përbëhet nga uji i cili akumulohet në brendësi dhe në pjesën e jashtme të qelizave. Uji mund të akumulohet në sistemin...

1 164 të infektuar dhe 5 humbje jete prej koronavirusit në vend

Infektimet me COVID kanë shënuar një ulje të lehtë në 24 orët e fundit në vendin tonë, ndërsa janë rritur viktimat. Ministria e Shëndetësisë...

2 156 raste dhe 5 humbje jete prej koronavirusit në vend/ Ndahet nga jeta 73-vjeçarja nga Elbasani

2156 të infektuar dhe 5 humbje jete, ky është bilanci i stuatës së koronavirusit në vend. Në 24 orët e fundit janë shënuar 5 humbje...

Ulen rastet e reja me koronavirus në vend, 7 persona humbën jetën

Numri i rasteve të reja me COVID në 24 orët e fundit në vendin tonë ka ardhur në ulje në krahasim me një ditë...

Zakoni i punës që ju dëmton shëndetin mendor

Stresi në punë është kthyer në vëmendjen e profesionistëve, të cilët e shohin të lidhur ngushtë me shëndetin mendor. Sipas tyre, mendimi ose fokusimi...

Koronavirus në vend/ Humb jetën një person në Rrogozhinë, 2 832 raste në vend

2 832 dhe 6 humbje jete janë shënuar në vend, sipas shifrave të Ministrisë së Shëndetësisë. Nga 8,746 testime të kryera, pozitivë rezultuan pozitivë 1,156...

1017 raste të reja dhe 2 humbje jete prej koronavirusit në Shqipëri

Sot ka pasur një ulje të lehtë të infektimeve me COVID në vend. Ministria e Shëndetësisë njofton se nga 4024 testime të kryera, kanë...

Latest news

- Advertisement -spot_img