7.4 C
Elbasan
- Advertisement -spot_img

TAG

angli

U kap në shtëpi bari, dënohet me 38 muaj burg 26-vjeçari shqiptar

Më shumë se 6,000 bimë u gjetën në një ndërtesë të papërdorur në Hythe Station Road, Colchester, prillin e kaluar. GazetteNews shkruan se të martën,shqiptari Rition...

Arrestohet reperi i grupit “Hellbanianz” shpallet në kërkim anëtari tjetër.

Ervin Selita është reperi 30-vjeçar, i njohur me emrin e artit Vinz që ka rënë mbrëmjen e djeshme në prangat e policisë. Teksa 30-vjeçari tentoi...

Aleks Vishaj “mbreti” i Tik Tok-ut, alarmon mediat britanike: U dëbua dhe u kthye sërish në Angli

Mediat britanike i kanë bërë jehonë disa shqiptarëve të cilët edhe pse të dëbuar kanë mundur të rikthehen në Angli. Një prej tyre është i...

‘Shpia e barit’ ku punonte mori flakë, humb jetën i riu shqiptar në Angli

Një shqiptar ka ndërruar jetë pasi është bllokuar nga zjarri që përfshiu shtëpinë e barit ku edhe “punonte” i riu. Ermal Qose, u gjet...

Mafia shqiptare përdor TikTok për të sjellë emigrantët me kamionë

Mafiozët shqiptarë po përdorin TikTok për të reklamuar “biznesin” e tyre të trafikut të paligjshëm të personave, të cilëve u marrin më shumë se...

Vrau senegalezin se i mërziti prostitutat, arrestohet shqiptari me rrezikshmëri të lartë në Itali

Altin.A, 41 vjeç i cili ishte dëbuar dhe më pas kishte rihyrë ilegalisht në Itali është arrestuar nga karabinierët. Ai ishte dëbuar prillin e kaluar...

Transferimi i të burgosurve në Angli dhe Irlandën e Veriut, Meta dekreton ligjin

Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta, ka dekretuar sot shpalljen e Ligjit nr. 125/2021 “Për ratifikimin e marrëveshjes ndërmjet Republikës së Shqipërisë dhe Mbretërisë...

Zbulohet identiteti i shqiptarit të vdekur në Britani/ Dyshohet se u vra nga një bashkëkombas

36-vjeçari shqiptar, Ergys Koçi është gjetur i vdekur në Britaninë e Madhe. Policia u lajmërua rreth orës 22:00 të së martës, 21 shtator pasi trupi...

Latest news

- Advertisement -spot_img