Shqipëria goditet nga 3 tërmete të njëpasnjëshme

Tre tërmete të njëpasnjëshme kanë goditur Shqopërinë pak orë pas mesnatës.

Tërmeti që është ndjerë më shumë ka pasur magnitudën 4 dhe si epiqendër ka pasur Shkodrën.

Dy të tjerët, konkretisht me magnitudë 3.4 dhe 2.1, kanë qenë me epiqendër në Veri-Lindje të Koplikut. Deri tani, nuk ka informacione për dëme në njerëz apo materiale në zonat ku është ndjerë lëkundjet e tërmetit.