Sherr i ashpër mes Ilir Bejtes dhe Gazment Bardhit. Bejtja: Ke vrarë një njeri në Elbasan! Bardhi: Ik more hajdut, dil përjashta!

Plas keq sherri në mbledhjen e sotme në Komisionin e Ligjeve.

Teksa po diskutohen disa projektligje të rëndësishme, deputeti i PD Gazmend Bardhi dhe zv.ministri i Energjisë Ilir Bejtja janë përplasur ashpër me njëri tjetrin.

Në debatin me deputetin e PD, Bejtja i është drejtuar Bardhit, duke thënë se në Elbasan një njeri ka mbetur i vdekur për shkak të tij.

Gjendja ka agravuar dhe Bardhi ka kërkuar që Bejtja të dalë jashtë mbledhjes.

Bejtja -Bardhit: Ke vrarë një njeri në Elbasan

Bardhi- Bejtjes: Ik more hajdut, dil përjashta

Pas një ndërprerje të shkurtër , mbledhja ka rinisur sërish.