Sekuestrohet kokainë në Tiranë, arrestohen 8 persona, mes tyre dy të mitur(emrat)

Policia e Tiranës ka sekuestruar një sasi lëndësh narkotike dhe si rezultat ka arrestuar 8 persona në vijim të operacionit policor të koduar “Tempulli”.

Në pranga janë vënë shtetasit: Kol Braçi, 33 vjeç, Orgito Idrizi, 18 vjeç, Helson Gjabri, 19 vjeç, Arjan Domi, 42 vjeç, dhe Endrit Kotorri, 35 vjeç, Elvi Zani, 19 vjeç, dhe dy të mitur të moshës 17 vjeç, të gjithë banues në Tiranë.

“Gjatë kontrolleve fizike dhe të automjeteve të këtyre shtetasve, shërbimet e Policisë gjetën rreth 160 doza me lëndë narkotike kokainë, dhjetëra doza kanabisi dhe shuma parash të dyshuara të përfituara nga shitja e lëndës narkotike. Nga verifikimet e kryera ka rezultuar se këta shtetas e siguronin lëndën narkotike në sasi dhe pasi e ndanin në doza, i shitnin ato në afërsi të lokaleve të natës të ndryshme në Tiranë. Rreth 160 doza lënde narkotike kokainë, dhjetëra doza kanabisi, e shuma të ndryshme parash u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.” – thuhet në njoftimin e bluve të kryeqytetit.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë së Tiranës për veprime të mëtejshme.