Horoskopi sipas Paolo Fox/ Ja ç’na rezervojnë yjet sot

Dashi

Këto ditë gjithçka duket se po prishet, por viti i ardhshëm do të jetë një rifillim. Në dy vitet e fundit ka pasur shumë vështirësi dhe është normale që tani po luftoni me kaq shumë situata që nuk qëndrojnë më, por duhet kohë për të riparuar gjithçka, për t’u rikuperuar dhe për të filluar përsëri. Ajo që nuk duhet të bëni tani është të jeni të paduruar dhe të zemëroheni shumë nëse gjërat nuk shkojnë sipas dëshirës tuaj.

Demi

Këto ditë mund të merrni disa propozime interesante. Por varet nga aftësia juaj që të jeni në gjendje të kapërceni pengesat dhe të ecni përpara. Çështjet praktike janë duke u zgjidhur. Në dashuri, megjithatë, mund të ketë ende një mëdyshje. Çiftet më në krizë mund të vendosin të largohen.

Binjakët

Dielli i favorshëm dhe Mërkuri interesant, dhe ju mund të mbështeteni në një gjendje të mirë për zgjidhjen e çështjeve praktike dhe të brendshme. Por sot dhe nesër mund të jeni të hutuar dhe të bëni disa gabime të pakujdesshme, prandaj jini shumë të kujdesshëm dhe përpiquni të mos gaboni.

Gaforrja

Shumë janë të zhytur në mendime për punën, ata kanë ndjenjën se diçka nuk është në dorën e tyre. Jupiteri do të jetë efektiv midis dhjetorit dhe janarit. Prandaj, disa projekte duhet të shtyhen, por ajo që nuk duhet të shtyni është dashuria. Jeni fëmijët e Hënës, dhe për këtë arsye është mjaft e zakonshme që ju të vuani nga ndryshimet e humorit.

Luani

Venusi është i veçantë, dhe në dashuri ka shumë grindje. Shumë janë të shqetësuar për punën dhe mund të përdorin tonin e gabuar me partnerin e tyre. Zakonisht jeni shumë të drejtpërdrejtë, por tani duke qenë shumë të drejtpërdrejtë rrezikoni të humbni kështu që përpiquni të jeni gjithmonë mirëkuptues. Më të pakënaqurit mund t’i jepen tradhtisë.

Virgjëresha

Jeni të fortë dhe të qëndrueshëm, jeni shumë realistë dhe pragmatikë. Ju gjithashtu mund të bëni pak zgjedhje të përbashkëta, por ju keni fuqinë të vendosni se çfarë të bëni sipas ndërgjegjes tuaj. Dhe tani për tani ju mund të merrni vendime që kanë rëndësi.

Peshorja

Fillon një sezon i rëndësishëm. Shumë përgjigje do të vijnë nga vetja juaj. Kjo është një kohë interesante për lajmet. Sezoni juaj fillon, shumë planetë në shenjë dhe një qiell i favorshëm do t’ju lejojë të merrni rezultate të shkëlqyera në javët e ardhshme.

Akrepi

Me Venusin në shenjë jeni shumë të ngazëllyer. Java përfundon me një lulëzim të ndjenjave. Në dashuri, megjithatë, mos mendoni për të kaluarën dhe mos mendoni për hakmarrje. Ju kurrë nuk mund ta harroni të kaluarën, por marrja e rreziqeve herë pas here është e mirë, kështu që futuni në histori të reja.

Shigjetari

Tani keni krijuar marrëdhëniet më të rëndësishme, në dashuri dhe gjithashtu në miqësi. Edhe nëse ka ngadalësime në planin e punës, nga pikëpamja sentimentale do të admiroheni shumë dhe shumë sy do të përqendrohen tek ju. Kështu që luani kartat tuaja siç duhet.

Bricjapi

Horoskopi i Paolo Fox sot ju kujton se nxitimi është një këshilltar i keq, veçanërisht për ju. Por sot dhe nesër vazhdoni me vështirësi dhe ka vonesa. 2020 ka qenë një vit i vështirë për të gjithë, por ju keni arritur shumë. Qetësia, durimi, toleranca juaj ju lejon të bëni lëvizjen e duhur në kohën e duhur. Në punë dhe në shtëpi mund të ketë diçka të çuditshme për t’u rishikuar me këtë Hënë të kundërt.

Ujori

Në nivel profesional nuk ka çekuilibra të mëdhenj, por ju jeni shumë të shqetësuar. Ju sundoheni nga Urani dhe Saturni, i cili është planeti i punës dhe detyrës. Sidoqoftë, mos u lidhni shumë me ndjenjat që ju heqin lirinë, përndryshe rrezikoni të vuani shumë. Në dashuri mund të ketë ngatërresa.

Peshqit

Kush është beqar, nuk duhet të jetë vetëm pretencioz ndaj partnerit të ardhshëm, por edhe të gatshëm të jeni pak më mirëkuptues dhe bujarë. Mbani parasysh edhe gabimet tuaja, jo vetëm ato të partnerit tuaj, sepse vetëm në këtë mënyrë mund të krijoni një bashkim të qëndrueshëm. Tensione dhe pak afinitet me Binjakët dhe Shigjetarin.