Fansat e “çmendur” krijojnē poezi për Lisin nga Elbasani në BBV3

Një nga tre banorët që është në nominim këtë të martë është gazetari Elvis Myrta. Duke qënë se është mes Romeos dhe Heidit, dy nga personat më të dashur të këtij formati, Lisi shihet si më i rrezikuar për të lënë shtëpinë e “ Vëllait të madh”.

Elvisi nga Elbasani u fut në këtë nominim të vështirë nga kutia e Pandorës  e cila u hap nga Graciano .

Mbēshtetësit e tij kanë krijuar një poezi duke vënë nē dukje të gjithē rrugëtimin e tij .

Poezia

Big-u kete vit

Eshte çeshtje tjeter

Se ka vere te re

Ne fuçi te vjeter

Se ka gjetur njërin

Qe kurre s’e ka pasur

Karakter unik

Me pare i pa hasur

Ky s’e ben per fame,

As per K nder rrjete

As per te fituar

Ndonje gje per vete

E ben se e ndjen

Ashtu eshte gatuar

Te jete i mire

Te jete i kulluar

Flas per ate Lisin

Per ate mo la’

Ate qe perballet

Me “kokat e m’dha”

Ate qe eshte fiks

Lezeti n’shtepi

Qe n’debat toksik

Prape nxjerr alegri

E la prapa SPAK-un

Shkoi bash tek vip-at

Pa zhurme e pa buje

Ne drite iu nxjerr tipat

Nuk eshte Luiz

S’kerkon Kiarë n’shtepi

Eshte nje panda vogel

Do vec dashuri

E do fort Romeo

E ka “partner” n’krim

Por me teper Arta

E sheh n’adhurim

Egla e shpetoi

Julit i kall sfide

Heidi e ka xhan

Rikja s’e merzit

Ilnisa i druhet

Gazi e vlereson

Fatjoni neutral

Roza s’e ngacmon

Ah po, edhe Graciano

Thote se e do

Thote se ne big

Me s’ka se c’kerko’

Ndaj e nominoi

Mendoi se e fiku

Po s’e di i ziu

Se pas eshte publiku

Si nje v’lla i madh

Permbi strategjine

Ne plan te pare

Vlereson njerine

Ndaj Lisin s’e le

E do ta votoje

Qe prape ne big

Ta shohe ne loje