Zbuloni shtëpinë e preferuar për çdo shenjë zodiaku

Kthehemi në shtëpi pas një vere të madhe dhe të ndritshme dhe papritmas ne ndiejmë nevojën për ta rinovuar atë. Por neve na kanë mbaruar idetë. Frymëzimi që ne po kërkojmë mund të gjendet i shkruar në yje: Për të zbuluar stilin e dekorimit që na përshtatet, dhe që do të na bëjë të lumtur, në varësi të shenjës sonë të Horoskopit.
Dashi (21 / 03-19 / 04): I apasionuar, guximtar dhe eksentrik, ai kënaqet shpesh me ndryshimin e dekorit dhe guxon të përzihet dhe përputhet, duke kombinuar, për shembull, elemente tradicionale dhe moderne që e bëjnë secilën hapësirë ​​unike.
Demi (20 / 04-20 / 05): Praktik, me këmbë në tokë, dëshiron të krijojë një mjedis funksional dhe në të njëjtën kohë zen, i cili do të zgjasë për shumë, shumë vite. Ai nuk është i interesuar për modelin mbresëlënës të përdorshmërisë së dyshimtë ose ndryshimet e shpeshta.
Binjakët (21 / 05-20 / 06): Shoqëror, kurioz, fleksibël, Binjakët e duan stilin modern, përmes të cilit i pëlqen të shprehë personalitetin e tij krijues dhe shpirtin e tij të kulturuar.
Gaforrja (20 / 06-22 / 07): Gaforrja e ndjeshme, emocionale, plot imagjinatë, magjepset nga elementët e përjetshëm të dekorimit, pasi ato testohen dhe i ofrojnë atij një ndjenjë sigurie.
Luani (23 / 07-22 / 08): Luani dihet se gëzon stil luksoz dhe mbresëlënës, dhe kjo reflektohet në hapësirat personale eklektike, të cilat nxjerrin madhështi dhe pasuri. Luani nuk ka frikë të bjerë në sy, edhe përmes dekorimit të shtëpisë së tij.
Virgjëresha (23 / 08-22 / 09): I kujdesshëm dhe metodik, thekson organizimin e hapësirës së tij, por duke iu drejtuar opsioneve elegante dhe me stil. Virgjëresha dëshiron që çdo detaj i shtëpisë së tij të nxjerrë cilësi dhe shije të lartë.
Peshorja (23 / 09-22 / 10): Intelektual dhe diplomat, vlerëson një mjedis të favorshëm për komunikim dhe relaks. Stili modern i mesit të shekullit XX, i cili kombinon në mënyrë ideale thjeshtësinë dhe funksionalitetin, është më i miri për të.
Akrepi (23 / 10-21 / 11): Akrepi e do stilin skandinav, modelin më karakteristik modern të minimalizmit dhe dizajnit praktik, të cilit i shton detaje të guximshme dekorative.
Shigjetari (22 / 11-21 / 12): Shpirt i shqetësuar, aventurier, Shigjetarit i pëlqen të krijojë hapësira eklektike me kujtime nga udhëtimet e tij dhe me një dashuri të veçantë për folklorin dhe traditën.
Bricjapi (22 / 12-19 / 01): Bricjapi i organizuar dhe punëtor i do pajisjet që i lejojnë atij ta mbajë të pastër mjedisin e tij për të gjetur gjithçka që i nevojitet për momentin.
Ujori (20 / 01-18 / 02): Ujori idealist, pasionant dhe krijues kërkon domosdoshmërisht një mjedis që e ndihmon atë të shprehë personalitetin e tij, i gjallë dhe jo modest dhe nuk do të hezitojë të thyejë të gjitha rregullat për ta krijuar atë.
Peshqit (19 / 02-20 / 03): Ai e do qetësinë që nxjerr një peizazh deti dhe, për këtë arsye, ai gëzon të përfshijë elemente dhe ngjyra të frymëzuara prej tij në dekorimin e shtëpisë së tij, veçanërisht nëse kombinohet me humor të ndjeshëm dhe të mprehtë.