Përveç presidentit Raisi, dhe ministrit të Jashtëm, dalin emrat e zyrtarëve që udhëtonin në helikopterin e ‘vdekjes’

Përveç presidentit Ebrahim Raisi dhe ministrit të Jashtëm Hossein Amir-Abdollahian, identifikohen edhe 3 viktima të tjera që udhëtonin në helikopterin që u rrëzua në veri-perëndim të Iranit.

Agjencia shtetërore e lajmeve IRNA thotë se në bord ishin gjithashtu Ayatollah Mohammad Ali Al-e Hashem, imami për faljen e xhumasë në qytetin e Tabrizit dhe gjenerali Malek Rahmati, guvernatori i provincës iraniane të Azerbajxhanit Lindor.

Po ashtu mes viktimave ishte dhe komandanti i njësisë së mbrojtjes së presidentit, Sardar Seyed Mehdi Mousavi, si dhe një numër truprojash dhe ekuipazhi helikopteri, të cilët ende nuk janë identifikuar.