Makinat përplasen në seri në Peqin, 4 të dëmtuar

Një aksident ka ndodhur ku të përfshira kanë qenë tre automjete duke shkaktuar disa të plagosur. “Aksidenti ka ndodhur rreth orës 15:30, në aksin rrugor Elbasan-Peqin,  në fshatin Bishqem, Peqin, mjeti tip “Benz” me drejtues shtetasin R.M., rreth 30 vjeç, banues në fshatin Shtëpanjë, Cërrik është përplasur me mjetin tip “Benz” me drejtues shtetasin I.V., rreth 40 vjeç, banues në Fier, dhe me mjetin tip ” Foristrad” me drejtues shtetasin A.T., 57 vjeç, banues në Shkup, Maqedonia e Veriut” thuhet në njoftimin e policisë.

 

Si pasojë e aksidentit janë plagosur dy pasagjerët e mjetit tip “Foristradë” dhe dy drejtuesit e mjeteve tip “Benz”, dhe ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

 

Grupi hetimor ndodhet në vendgjarje dhe po punon për zbardhjen e shkaktut të aksidentit.