Librazhd-Prrenjas, trajleri perplaset me makinen, trafik i dendur dhe lagështirë

Një trajler është përplasur me një makinë në aksin Përrenjas-Librazhd.

Sipas informacioneve paraprake nga përplasja nuk ka njerëz të lënduar.

Shkak i aksidentit dyshohet të ketë qenë lagështira. Siç shihet nga pamjet aksidenti ka shkaktuar radhë të gjata trafiku.