EURO 2024 / Këto janë katër super-ndeshjet që na presin në çerekfinale

Ka përfunduar me fitoren e Turqisë ndaj Austrisë (1-2) faza e të 16-ave e Kampionatit Evropian, teksa tetë ekipe tashmë do të përballen në çerekfinale.

Surprizat janë të pakta, kombëtaret e mëdha, ndonëse në disa raste me vështirësi, kanë arritur të sigurojnë kalimin.

Tashmë janë katër ndeshje tepër të forta që do të luhen të premte dhe të shtunë.

Përballjet e çerekfinales:

Spanjë – Gjermani (E premte, 18:00)

Portugali – Francë (E premte, 21:00)

Angli – Zvicër (E shtunë, 18:00)

Holandë – Turqi (E shtunë, 21:00)