21.4 C
Elbasan

KATEGORIA

Moti

Temperatura deri në 35 gradë celsius, parashikimi i motit për sot e enjte 13 qershor

Moti parashikohet të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësira të cilat në orët e pasdites pritet të jenë deri të dendura. Në jug...

Parashikimi i motit në fundjavë nga Shërbimi Meterologjik Ushtarak/ E diela dita më e nxehtë

Fundjava pritet të jetë në ndikim të kushteve atmosferike të qendrueshme dhe të nxehta. Moti parashikohet të jetë kryesisht i kthjellët e vranësira të...

Elbasani, Berati dhe Gjirokastra do thyejnë rekord! Mbërrin i nxehti përvëlues. Ja sa shkon temperatura në fundjavë

Fundjava e parë e muajit qershor do të shënojë temperatura tepër të larta për nisjen e stinës së verës. Meteorologia Tanja Porja sqaroi se termometri...

Ndryshon moti/ Vransira dhe reshje shiu në mbarë vendin

Ditën e sotme, vendi ynë do të ndikohet nga kushte atmosferike relativisht të qëndrueshme. Masat ajrore që qarkullojnë janë të ngrohta e të lagështa me...

Moti sot, si do të jetë dita e fundit e majit në të gjithë vendin

Ditën e premte vendi ynë do të ejtë në ndikim të kushteve atmosferike relativisht të qendrueshme. Moti parashikohet të jetë me kthjellime dhe zhvillim...

Moti i fundjavës, diell e vranësira, të dielën do pasohen me shi

Ditën e shtunë vendi ynë do të jetë në ndikim të kushteve atmosferike të qëndrueshme. Moti parashikohet të jetë me kthjellime dhe vranësira kalimtare. Ditën...

Plane për fundjavë? Si parashikohet të jetë moti?

Tipike pranverore do jetë kjo fundjavë në territorin shqiptar, me të gjitha karakteristikat, diell, vranësira dhe momente me pika shiu. Sipas Meteoalb, më i rrezikuar...

Kushte të paqëndrueshme atmosferike dhe reshje shiu në këto zona, si parashikohet të jetë moti gjatë ditës së sotme

Diten e mërkurë vendi ynë pritet të jetë në ndikim të kushteve atmosferike relativisht të paqëndrueshme. Moti parashikohet te jete me vranësira dhe kthjellime. Në...

Mot me vransira dhe shi, pasdite kthjellime. Parashikimi për sot

Shqipëria do të vijojë të jetë nën ndikimin e kushteve të paqëndrueshme atmosferike, duke bërë që vranësirat dhe shirat të jenë prezente, kryesisht gjatë...

Moti nis me vransira dhe reshje shiu. Pasdite priten ndryshime

Ditën e sotme, vendi ynë do të jetë në ndikim të kushteve atmosferike të paqëndrueshme. Moti parashikohet të jetë me...

LAJMET E FUNDIT